Certyfikaty
Pogoda
Prognoza pogody
Nisko
Pogoda - NiskoMeteovista.pl Zawsze aktualna pogoda
Kalendarz-- WITAMY SERDECZNIE NA STRONIE INTERNETOWEJ REGIONALNEGO CENTRUM EDUKACJI ZAWODOWEJ w NISKU! -- KSZTAŁCIMY ZAWODOWO! --
Studniówka 2015

W dniu 17 stycznia 2015 roku o 18.00 uczniowie z sześciu klas maturalnych Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku rozpoczęli bal studniówkowy w Dworze Galicja w Rzeczycy Długiej.

"(...) Podkomorzy rusza i z lekka zarzuciwszy wyloty kontusza,
i wąsa podkręcając, podał rękę Zosi i skłoniwszy się grzecznie w pierwszą parę prosi (...)"
"Poloneza czas zacząć" Tymi słowami Natalia Drelich i Jacek Gębala, maturzyści Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej zaprosili do obejrzenia poloneza zaproszonych gości: Starostę Powiatu Niżańskiego Roberta Bednarza, Dyrektora RCEZ Marcina Pilarskiego oraz nauczycieli i rodziców.

Jacek Gębala w imieniu maturzystów powiedział- Jest magia, ruchliwa atmosfera studniówkowego wieczoru. Jesteśmy my i nasi nauczyciele, którzy przestali być zwyczajni, stali się niezwykli, bo zechcieli skorzystać z zaproszenia do wspólnej zabawy.
W dalszej części wieczoru głos zabierali: Lucyna Bajek Przewodnicząca Rady Rodziców, Robert Bednarz Starosta Powiatu Niżańskiego, Marcin Pilarski Dyrektor RCEZ w Nisku. Życzenia dla maturzystów w imieniu klas młodszych przekazała Karolina Kania, Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego. Na zakończenie słowa wdzięczności dla dyrekcji, wychowawców i rodziców wyraziła Małgorzata Malmon przedstawicielka uczniów klas czwartych.
W dalszej części wieczoru maturzyści wręczając bukiety kwiatów wyrazili wdzięczność dyrekcji szkoły, wychowawcom i nauczycielom obecnym na balu. Następnie rodzice zaprosili wszystkich na gorącą kolację, po której rozpoczęła się wspaniała zabawa do białego rana.

Relacja na stronie "ECHO DNIA"

DSC_5628.jpg
DSC_5638.jpg
DSC_5671.jpg
DSC_5800.jpg
DSC07292.jpg
DSC07320-1.jpg
DSC07331.jpg
DSC07339.jpg
Konkurs MISS i MISTER

MISS STUDNIÓWKI <-- kliknij
Kandydatki z RCEZ w Nisku:
MARLENA BIERNAT - uczennica klasy IV D. Mieszka w Stalowej Woli. Hobby: ochotnicza straż pożarna.
DOMINIKA MAJDAŃSKA - uczennica klasy IIVF. Hobby: muzyka, śpiew. Mieszka w Stalowej Woli.
PAULINA SUDOŁ - uczennica klasy IVF. Mieszka w Nisku. Hobby: muzyka, języki obce i książki.

MISTER STUDNIÓWKI <-- kliknij
Kandydaci z RCEZ w Nisku:
MATEUSZ NAPRAWA - uczeń klasy IVE. Mieszka w Nisku. Hobby: sport, piłka nożna.
SŁAWOMIR DZIEDZIC - uczeń klasy IVA. Mieszka w Nisku. Hobby: sport, motoryzacja.
CEZARY BEER - jest uczniem klasy IVA. Mieszka w Nisku. Hobby: poker.


Beksiński w naszej szkole

W dniu 15 stycznia 2015 roku w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej na zaproszenie Dyrekcji szkoły oraz Elżbiety Boukourbane, artystki, malarki i nauczycielki wiedzy o kulturze RCEZ, odbyła się multimedialna wystawa i wykład "Beksiński w naszej szkole". Jest to projekt edukacyjny dla młodzieży i dorosłych organizowany przez Fundację" Beksiński", która została ustanowiona po śmierci mistrza w celu ochrony jego dorobku artystycznego oraz szeroko pojętego kultywowania pamięci o Zdzisławie Beksińskim i jego rodzinie. Polega on na zorganizowaniu jednodniowej wystawy prac Zdzisława Beksińskiego wypożyczonych z Muzeum Historycznego w Sanoku.

Przedstawiciele Fundacji Państwo Ewa i Janusz Baryccy w czasie prezentacji omówili tematy związane z twórczością artysty uzupełnione o zdjęcia, grafiki komputerowe, fotomontaże, reprodukcje obrazów. Młodzież zgromadzona w auli szkolnej poznała biografię, ciekawostki z życia, style i kierunki plastyczne, w których tworzył Zdzisław Beksiński. Wysłuchała wykładu na temat etapów twórczości, wpływu muzyki na twórczość artysty, fragmenty filmów oraz wywiadów. Finałem wystawy był konkurs, w którym młodzież otrzymała nagrody (np. plakaty lub książki) a także dyskusja z udziałem przedstawicieli Fundacji.

Zdzisław Beksiński (ur. 24 lutego1929 w Sanoku, zm.21 lutego 2005 w Warszawie) - polski malarz, rzeźbiarz, fotograf, rysownik i artysta posługujący się też grafiką komputerową. Mistrz i jego dzieła zachwycają od początku i przez wieki wciąż zachwycać będą. Jego twórczość można lubić lub nie, ale na pewno nie można być obojętnym.

103_9637.jpg
103_9645.jpg
103_9651.jpg
103_9669.jpg
IMG_1452.jpgPółfinały Licealiady w piłce ręcznej

W dniach 13 i 14 stycznia 2015 r w Hali Sportowej RCEZ odbyły się zawody w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców. 13 stycznia 2015 rywalizowały cztery drużyny dziewcząt z następujących szkół: Samorządowe Liceum Ogólnokształcące w Stalowej Woli, Liceum ogólnokształcące im. S. Czarnieckiego w Nisku, Zespół Szkół Technicznych w Mielcu i Liceum Ogólnokształcące w Kolbuszowej. W wyniku rozgrywek do finału wojewódzkiego awansowała drużyna z I miejsca- Zespół Szkół technicznych w Mielcu, II miejsce i prawo walki w barażach o awans uzyskała szkoła z Kolbuszowej, Liceum Ogólnokształcące.
W drugim dniu rozgrywek rywalizowali chłopcy ze szkół: Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku, Zespołu Szkół nr 1 w Nowej Dębie, V Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu i Liceum Ogólnokształcące w Kolbuszowej. Do finału wojewódzkiego zapewniła sobie awans zajmując I miejsce drużyna V Liceum Ogólnokształcącego z Mielca. II miejsce zajęło LO w Kolbuszowej, które będzie walczyć w barażach o finał.

IMG_1544.jpg
IMG_1591.jpg
IMG_1601.jpg
IMG_1636.jpg
IMG_1667.jpg
IMG_1669.jpg
IMG_1701.jpg
IMG_2089.jpg
IMG_2104.jpg
IMG_2111.jpg
IMG_2119.jpg
IMG_2193.jpgWielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała!

Po raz drugi w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku został zorganizowany finał WOŚP. W hali sportowej RCEZ dla orkiestry grały zespoły artystyczne Niżańskiego Centrum Kultury " Sokół" , duet akordeonistów "Bracia Żurawscy" oraz zespół "The Great War". Wolontariusze RCEZ zebrali do dziewięciu puszek kwotę 3088,44.

IMG_4096.jpg
IMG_4110.jpg
IMG_4125.jpg
IMG_4129.jpg
IMG_4145.jpg
IMG_4185.jpg
IMG_4191.jpg
IMG_4256.jpg
IMG_4265.jpg
IMG_4269.jpg
IMG_4323.jpg


Projekt Speak with World

Rusza kolejny projekt edukacyjny organizacji AIESEC Polska będący kontynuacją dotychczasowego projektu wymiany językowo-kulturowej Enter Your Future pod patronatem honorowym Ministerstwa Edukacji Narodowej. Główną ideą przedsięwzięcia jest promowanie zrozumienia międzykulturowego i tolerancji w połączeniu z rozrywką i aktywnymi formami zajęć. Zajęcia prowadzone w języku angielskim przez wolontariuszy z różnych krajów świata zapewniają atrakcyjne urozmaicenie "tradycyjnych" lekcji języka angielskiego.
Podobnie jak w październikowej edycji projektu, spodziewamy się trójki wolontariuszy, którzy będą gościć w naszej szkole w drugiej połowie lutego 2015r. Poszukujemy "gospodarzy" chcących gościć studentów w swoich domach podczas trwania projektu. Zainteresowani mogą zgłaszać się do p. Magdaleny Mazurek - szkolnej koordynatorki projektu do 15 stycznia 2015r.

Internetowy Konkurs Językowy 'Day by Day' 2014/2015

Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej zostało zarejestrowane w systemie konkursu językowego 'Day by Day'.
Zadanie konkursowe polega na napisaniu pracy w języku angielskim lub niemieckim i przesłania jej zgodnie z instrukcją konkursową. Uczniowie mogą się rejestrować w systemie i przesyłać swoje prace (instrukcja znajduje się w załączniku). Konkurs trwa do 1 marca 2015r.

Instrukcja rejestracji dla ucznia


Wyniki pierwszego etapu II edycji Wielkiego Turnieju Edukacji Medialnej

I etap ogólnopolskiego konkursu II edycji Wielkiego Turnieju Edukacji Medialnej za nami. Do testu on-line, który odbył się 18 listopada 2014 roku przystąpiło ponad 400 osób, w tym 18 reprezentantów Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej. Uczestnicy w ciągu 90 minut musieli zmierzyć się z 21 pytaniami w formie otwartej i zamkniętej, które sprawdzały ich kompetencje medialne. Mieli za zadanie między innymi znaleźć w Internecie przykłady różnych gatunków dziennikarskich, podać przykłady wolnego oprogramowania czy inicjatyw sfinansowanych metodą crowdfundingu. Aby przejść do drugiego etapu Turnieju, który będzie polegał na samodzielnym zrealizowaniu projektu medialnego, należało uzyskać min. 36 punktów na 45 możliwych, co udało się 83 osobom.
Wśród nich znaleźli się Dawid Nowicki i Kevin Paleń z klasy 3 A, uczniowie Technikum Elektronicznego w zawodzie technik mechatronik. W przygotowaniach do turnieju uczestników wspierała Alicja Świder, nauczycielka języka polskiego i współautorka innowacji pedagogicznej z zakresu edukacji medialnej.


"MŁODY EKONOMISTA-2015"

Zapraszamy uczniów RCEZ do udziału w XIII Edycji Podkarpackiego Konkursu Ekonomicznego "Młody Ekonomista 2015". Wyższa Szkoła Prawa i Administracji Przemyśl- Rzeszów zapewnia dla pierwszego laureata bezpłatne studia stacjonarne pierwszego stopnia na kierunku administracja.
Informacje dotyczące konkursu znajdziecie na stronie : http://me.zslchrobry.lezajsk.pl/
Konkurs ma zasięg wojewódzki i jest dwustopniowy (etap I - szkolny i etap II - wojewódzki).
Hasło XIII edycji: Finanse przedsiębiorstwa.
20.01.2015 Przeprowadzenie etapu szkolnego. Test-70 minut w macierzystych szkołach.
25.02.2015 Szkolenie dla finalistów i ich opiekunów przeprowadzone przez: wykładowców Uniwersytetu Rzeszowskiego, Wyższej Szkoły Prawa i Administracji Przemyśl- Rzeszów, przedstawicieli instytucji finansowych i przedsiębiorców
12.03.2015 Przeprowadzenie etapu finałowego w ZSL: rozwiązywanie zadania przez uczniów. Ustalenie listy laureatów. Wręczenie dyplomów i nagród

Chętnych prosimy o zgłaszanie się do nauczycieli ekonomicznych przedmiotów zawodowych: G. Habigier-Pipskiej, Joanny Król-Turek i K. Przybylskiej w terminie do 9 stycznia 2015 roku.


Szkolna Wigilia 2014

W dniu 19 grudnia 2014 roku na uroczystym spotkaniu opłatkowym w auli szkolnej zebrali się uczniowie, nauczyciele, przedstawiciele rodziców oraz zaproszeni goście.

Do wspólnego kolędowania zachęcali młodzi aktorzy, którzy zaprezentowali obecnym tradycyjne kolędy i przypomnieli staropolskie zwyczaje bożonarodzeniowe .

Życzenia świąteczne składali: Marcin Pilarski, dyrektor RCEZ, Robert Bednarz, Starosta Niżański, Lucyna Bajek, przewodnicząca Rady Rodziców i ks. Franciszek Grela , proboszcz Sanktuarium św. Józefa w Nisku.

Wspólnie zaśpiewana kolęda "Wśród nocnej ciszy" wprowadziła wszystkich w ten wyjątkowy w roku czas Bożego Narodzenia.

IMG_3153.jpg
IMG_3154.jpg
IMG_3159.jpg
IMG_3164.jpg
IMG_3190.jpg
IMG_3208.jpg
IMG_3211.jpg
IMG_3217.jpg
IMG_3226.jpg


Kiermasz Świąteczny

"Człowiek szuka miłości, bo w głębi serca wie, że tylko miłość może uczynić go szczęśliwym."
-- Jan Paweł II

Dar serca od uczniów, nauczycieli Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej oraz mieszkańców Niska został przekazany dla wychowanków Domu Dziecka "Nasz Dom Dzieciątka Jezus" w Rudniku n/Sanem.

Już od połowy listopada uczniowie działający w Szkolnym Kółku Marketingu i Reklamy przygotowywali ozdoby świąteczne na coroczny Kiermasz Świąteczny. W tym roku środki zebrane w czasie przedświątecznym przeznaczone zostały na zakup potrzebnych rzeczy dla wychowanków Domu Dziecka w Rudniku. Zakupione rzeczy(zabawki, kosmetyki, słodycze i owoce) spakowano w świąteczne paczki i w przekazano dzieciom i młodzieży mieszkającym w rudnickim ośrodku. Nad całością przedsięwzięcia czuwały Katarzyna Przybylska i Danuta Pokora.

_C120401.jpg
_C150560.jpg
_C150595.jpg
_C150611.jpg
_C180626.jpg
_C180628.jpg


Co? Gdzie? Kiedy?

17 grudnia 2014 roku drużyna uczniów z 4 D w składzie: Piotr Buława, Patryk Dul, Tomasz Kot, Paweł Miękina, Paweł Prawica i Dariusz Wołoszyn Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku uczestniczyła w I edycji konkursu "Co? Gdzie? Kiedy?" w siedzibie Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. O stypendium w wysokości 100% oraz 50% czesnego przez pierwszy semestr nauki, weekendowe warsztaty edukacyjne w Centrum Edukacji Międzynarodowej w Kielnarowej, z zakwaterowaniem i wyżywieniem i wiele innych atrakcji - to nagrody w konkursie "Co? Gdzie? Kiedy?", organizowanym przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie dla klas patronackich WSIiZ walczyło 18 drużyn ze szkół Podkarpacia.

Celem konkursu było popularyzacja rozgrywek intelektualnych wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych, sprawdzenie umiejętności współpracy, pracy w grupie , logicznego myślenia i kojarzenia wiedzy z różnych dziedzin. Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy to eliminacje, w których za poprawnie udzielone odpowiedzi na postawione pytanie drużyna otrzymuje punkty przewidziane dla danego pytania. Do drugiego, finałowego etapu przeszło sześć najlepszych drużyn z pierwszego etapu. Uczestnicy w ciągu 60 sekund musieli udzielić odpowiedzi na różnorodne tematycznie pytania.

Drużyna RCEZ zakwalifikowała się do finału, w którym po dogrywce zajęła V miejsce. Opiekę nad młodzieżą sprawowała Alicja Świder.
Serdecznie gratulujemy!
co-gdzie-kiedy.jpg
IMG_1378.jpg
IMG_1383.jpg
IMG_1389.jpg
IMG_1390.jpg


Finał Szlachetnej Paczki 2014.

Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej po raz kolejny przystąpiło do ogólnopolskiej akcji "Szlachetna Paczka". Samorząd Uczniowski RCEZ w tym roku przygotowanie działań zaczął końcem listopada bieżącego roku. Członkowie Samorządu zapoznali się z historią rodziny i wskazanymi przez nią potrzebami.

Szlachetna Paczka w środowisku

Po raz pierwszy z inicjatywy uczniów została zorganizowana zbiórka pieniędzy oraz żywności w sklepie "Intermarche" w Nisku. Akcja trwała łącznie 5 dni, a klienci w podziękowaniu za pomoc w pakowaniu zakupów oraz z zainteresowania i poparcia całej akcji chętnie dzielili się artykułami spożywczymi i wspierali inicjatywę pieniężnie.

Mikołaj w szkole

Szlachetną paczkę jak co roku wspierał również szkolny Mikołaj, który odwiedzał grono pedagogiczne oraz uczniów szkoły wręczając drobne upominki. Kolejnym działaniem zorganizowanym przez SU był IV Turniej Mikołajkowy, który cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Największą frekwencję kibiców przyniósł emocjonujący finałowy mecz NAUCZYCIELE-UCZNIOWIE, który po znakomitej grze obu stron zakończył się wynikiem 3:2 dla uczniów. Na zakończenie zawodów uczestnicy zostali poczęstowani wyśmienitym tortem.

Rekordowa paczka

Po podliczeniu wszystkich funduszy ( łącznie zebrano ponad 5.000 zł) oraz darów rzeczowych uczniowie zakupili rzeczy najbardziej potrzebne oraz drobne świąteczne upominki dla członków wybranej rodziny. " Praca w akcji Szlachetna paczka wymaga to od nas dużo wysiłku. Mamy nadzieję, że zakupione przez nas rzeczy będą przydatne i przyniosą uśmiech na twarzach członków naszej rodziny w ten zbliżający się świąteczny czas. Cała akcja nie byłaby możliwa bez zaangażowania opiekunów SU oraz Pana Dyrektora" - powiedziała Karolina Kania, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego RCEZ.
IMG_1346.jpg
IMG_1347.jpg
IMG_1373.jpg
IMG_1375.jpg


Elżbieta Boukourbane - Galeria ART ELBO

- rzeźbiarka, malarka, poetka - Absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu.
Dyplom mgr sztuki uzyskała w Instytucie Malarstwa Rzeźby Grafiki i Architektury w Sankt Petersburgu w 1986 roku.
Jest autorka m.in. odbudowanego pomnika Orląt Lwowskich, rzeźby Matki Boskiej Bolesnej, płaskorzeźb: „Tablica Katyńska„ oraz Tablica Armii Krajowej w Nisku.
Zajmuje się twórczością poetycka. W roku 1996 wydala tomik wierszy Skrawki ciszy. Uczestniczyła w zbiorowym wydaniu wierszy Poetów Ziemi Niżańskiej pt. Kalendarz stulecia.
Prowadzi działalność artystyczną w zakresie malarstwa sztalugowego i ściennego. Swój dorobek prezentowała na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Jej prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w kraju i zagranica. Najnowsza wystawa, którą prezentuje to obrazy z kolekcji "WYSPA KOBIET" i "ANIELSKIE ŚWIĘTOWANIE"Rejonowa Licealiada w piłce ręcznej chłopców

W Rudniku n/Sanem odbyły się zawody rejonowej Licealiady w piłce ręcznej chłopców. Udział wzięły drużyny reprezentujące następujące szkoły:
- Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Stalowej Woli,
- Liceum Ogólnokształcące w Tarnobrzegu,
- Zespół Szkół nr 1 w Nowej Dębie,
- Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku

Do półfinału wojewódzkiego zakwalifikowały się drużyny Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku i Zespołu Szkół nr1 w Nowej Dębie. Gratulujemy!


Mikołaj z RCEZ w Szpitalu im.PCK w Nisku

IMG_1471.jpg
IMG_1472.jpg
IMG_1475.jpg
IMG_1478.jpg
IMG_1480.jpg
IMG_1483.jpg
IMG_1485.jpg
IMG_1486.jpg
IMG_1487.jpg
IMG_1490.jpg


Mikołaj w RCEZ Nisko

IMG_1217.jpg
IMG_1220.jpg
IMG_1226.jpg
IMG_1230.jpg
IMG_1234.jpg
IMG_1242.jpg
IMG_1251.jpg
IMG_1253.jpg
IMG_1259.jpg
IMG_1267.jpg
IMG_1268.jpg
IMG_1270.jpg
IMG_1272.jpg
IMG_1275.jpg
IMG_1277.jpg
IMG_1281.jpg
IMG_1286.jpg
IMG_1287.jpg
IMG_1291.jpg
IMG_1292.jpg
IMG_1295.jpg
IMG_1299.jpg
IMG_1303.jpg
IMG_1305.jpg
IMG_1308.jpg
IMG_1310.jpg
IMG_1313.jpg
IMG_1314.jpg
IMG_1316.jpg
IMG_1318.jpg
IMG_1319.jpg
IMG_1322.jpg
IMG_1324.jpg
IMG_1326.jpg
IMG_1327.jpg
IMG_1328.jpg
IMG_1330.jpg
IMG_1332.jpg
IMG_1334.jpg
IMG_1336.jpg
IMG_1340.jpg
IMG_1341.jpg
IMG_1342.jpg
IMG_1344.jpg
IMG_1346.jpg
IMG_1350.jpg
IMG_1352.jpg
IMG_1354.jpg
IMG_1355.jpg
IMG_1357.jpg
IMG_1362.jpg
IMG_1368.jpg
IMG_1375.jpg
IMG_1378.jpg
IMG_1380.jpg
IMG_1383.jpg
IMG_1385.jpg
IMG_1391.jpg
IMG_1392.jpg
IMG_1397.jpg
IMG_1398.jpg
IMG_1403.jpg
IMG_1410.jpg
IMG_1413.jpg
IMG_1418.jpg
IMG_1422.jpg
IMG_1429.jpg
IMG_1430.jpg
IMG_1435.jpg
IMG_1438.jpg
IMG_1440.jpg
IMG_1443.jpg
IMG_1444.jpg
IMG_1445.jpg
IMG_1452.jpg
IMG_1455.jpg
IMG_1459.jpg
IMG_1461.jpg
IMG_1464.jpg
IMG_1469.jpg


Mecz finałowy - Nauczyciele : Uczniowie
W dniu 3 grudnia 2014 roku odbył się IV Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej. Pierwsza runda zawodów, rozgrywana pucharowo, wyłoniła 10 drużyn, które przeszły do następnego etapu - gry w grupach. Wygrani z poszczególnych grup zagrali w półfinałach. 3D zmierzyła się z 4E i 3A stawiła czoła 2C. W finale zagrali zwycięzcy półfinałów: 3D i 3A. Po emocjonującym meczu zloty medal zdobyli uczniowie klasy 3D, srebrny medal otrzymała klasa 3A, brąz wywalczyli chłopcy z 4E.

W kolejnym dniu Mikołajek na sportowo, 04.12.14 w hali sportowej RCEZ w Nisku byliśmy świadkami meczu nauczyciele vs uczniowie. Drużyna 3D w składzie:
Tomasz Libuszowski
Wojciech Tyczyński
Tomasz Wojnicki
Łukasz Socha
Michał Szypuła
Radosław Zastawny
Maciek Serafin
zagrała przeciwko drużynie nauczycieli wspomaganych przez praktykanta i stażystę. Mecz skończył się wynikiem 3-2 na korzyść uczniów. W nagrodę zawodnicy mogli poczęstować się smacznym tortem. Gratulujemy!
IMG_0753.jpg
IMG_0778.jpg
IMG_0784.jpg
IMG_0786.jpg
IMG_0789.jpg
IMG_0798.jpg
IMG_0802.jpg
IMG_0826.jpg
IMG_0833.jpg
IMG_0855.jpg
IMG_0858.jpg
IMG_0871.jpg
IMG_0874.jpg
IMG_0876.jpg
IMG_0881.jpg
IMG_0906.jpg
IMG_0913.jpg
IMG_0921.jpg
IMG_0934.jpg
IMG_0938.jpg
IMG_0947.jpg
IMG_0954.jpg
IMG_0956.jpg
IMG_0963.jpg
IMG_0966.jpg
IMG_0970.jpg
IMG_0976.jpg
IMG_0977.jpg
IMG_0979.jpg
IMG_0980.jpg
IMG_0980a.jpg
IMG_0988.jpg
IMG_1007.jpg
IMG_1012.jpg
IMG_1033.jpg
IMG_1045.jpg
IMG_1051.jpg
IMG_1085.jpg
IMG_1090.jpg
IMG_1099.jpg
IMG_1106.jpg
IMG_1109.jpg
IMG_1114.jpg
IMG_1121.jpg
IMG_1123.jpg
IMG_1130.jpg
IMG_1132.jpg
IMG_1136.jpg
IMG_1138.jpg
IMG_1140.jpg
IMG_1149.jpg
IMG_1154.jpg
IMG_1157.jpg
IMG_1171.jpg
IMG_1173.jpg
IMG_1174.jpg
IMG_1177.jpg
IMG_1178.jpg
IMG_1180.jpg
IMG_1190.jpg


Turniej Mikołajkowy - piłki halowej

IMG_0433.jpg
IMG_0437.jpg
IMG_0453.jpg
IMG_0466.jpg
IMG_0481.jpg
IMG_0483.jpg
IMG_0488.jpg
IMG_0511.jpg
IMG_0522.jpg
IMG_0526.jpg
IMG_0535.jpg
IMG_0540.jpg
IMG_0550.jpg
IMG_0552.jpg
IMG_0560.jpg
IMG_0576.jpg
IMG_0579.jpg
IMG_0583.jpg
IMG_0590.jpg
IMG_0594.jpg
IMG_0604.jpg
IMG_0609.jpg
IMG_0611.jpg
IMG_0619.jpg
IMG_0619a.jpg
IMG_0625.jpg
IMG_0626.jpg
IMG_0627.jpg
IMG_0628.jpg
IMG_0629.jpg
IMG_0632.jpg
IMG_0633.jpg
IMG_0634.jpg
IMG_0636.jpg
IMG_0638.jpg
IMG_0639.jpg
IMG_0652.jpg
IMG_0655.jpg
IMG_0663.jpg
IMG_0666.jpg
IMG_0671.jpg
IMG_0686.jpg
IMG_0699.jpg
IMG_0708.jpg
IMG_0709.jpg
IMG_0710.jpg
IMG_0724.jpg
IMG_0726.jpg
IMG_0727.jpg
IMG_0728.jpg
IMG_0731.jpg
IMG_0733.jpg
IMG_0734.jpg
IMG_0735.jpg
IMG_0736.jpg
IMG_0737.jpg
IMG_0740.jpg
IMG_0742.jpg
IMG_0746.jpg
IMG_0750.jpg


Konkurs Naukowy E(x)plory

Konkurs Naukowy E(x)plory to największy, najbardziej masowy w Polsce, skierowany do osób w wieku 14-20 lat, pozwalający młodzieży tworzyć projekty naukowe, rozwijać swoje zainteresowania i poszerzać wiedzę.
Cztery zespoły zakwalifikowało się do Regionalnego Etapu Konkursu Naukowego E(x)plory, który odbędzie się 30 stycznia 2015 w Kielcach. Projekty przygotowali uczniowie z klasy drugiej i trzeciej technikum pod kierunkiem Mariana Chrapko.
1. Adrian Szabat, Rafał Kutyła - Zdalne sterowanie urządzeniami domowymi za pomocą telefonu.
2. Kamil Olejarz, Mateusz Powęska , Michał Gach - Quadrocopter i badanie czystości powietrza.
3. Kamil Kus, Paweł Kuśmierczyk, Artur Pawłowski - Specjalny zasilacz do doświadczeń fizycznych.
4. Rafał Tabian, Bartosz Dziedzic, Bartłomiej Zaguła - Przydomowa elektrownia wiatrowa pionowa.


X edycja Olimpiady Przedsiębiorczości

Eliminacje szkolne X edycji Olimpiady Przedsiębiorczości odbyły się w naszej szkole 4 grudnia 2014., trwały 60 minut i rozpoczęły się o godz. 9.00 (równocześnie we wszystkich szkołach na terenie całego kraju). Eliminacje szkolne polegały na rozwiązaniu testu wiedzy składającego się z 50 pytań o zróżnicowanym poziomie trudności. W eliminacjach szkolnych wzięło udział 16 uczestników z klas: 4F - 10; 3 B-1; 3 E-2; 2E -3, kształcących się w zawodach branży ekonomicznej. Najlepsze wyniki uzyskały uczennice: Natalia Drelich z klasy 4F, Justyna Loryś z klasy 3B i Kinga Szewczyk z klasy 3E.

Hasło tegorocznej edycji - Zarządzanie zmianą odnosiło się zagadnień: wdrażania nowych przedsięwzięć, postaw wobec zmian, restrukturyzacji.

W ramach pierwszego obszaru szczególny nacisk położono na koncepcje, narzędzia i techniki wykorzystywane we wdrażaniu nowych przedsięwzięć biznesowych (ze szczególnym uwzględnieniem podejścia projektowego i procesowego oraz narzędzi kontroli strategicznej). W ramach drugiego obszaru skupiono się na miękkich aspektach zarządzania zmianą, w szczególności na takich problemach jak: przełamywanie oporu wobec zmiany, pozyskiwanie wsparcia, rola liderów zmian, komunikacja w procesie zmiany, kształtowanie kultury organizacyjnej sprzyjającej zarządzaniu zmianą. W ramach ostatniego obszaru poruszono zagadnienia dotyczące restrukturyzacji przedsiębiorstw - zarówno restrukturyzacji naprawczej (jako odpowiedzi na kryzysy przedsiębiorstw), jak również restrukturyzacji rozwojowej. Do udziału w olimpiadzie uczennice przygotowywały się pod kierunkiem Grażyny Habigier-Pipskiej.Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Państwie i Prawie

W dniu 3 grudnia 2014 r. odbył się w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej I etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie, w którym uczestniczyło 8 uczniów z klas:2e i 3e. Zagadnienia obowiązujące na I etapie Olimpiady dotyczyły następujących dziedzin nauki: wiedza o społeczeństwie, historia państwa i prawa, prawoznawstwo, prawa człowieka, prawo konstytucyjne, prawo cywilne, prawo karne oraz prawo pracy. Cel interdyscyplinarnej Ogólnopolskiej Olimpiady o Państwie i Prawie to głównie szerzenie wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych wiedzy z zakresu szeroko pojmowanej problematyki dotyczącej między innymi: państwa, prawa, zasad procedur demokratycznych, Unii Europejskiej, Praw Człowieka jak również podnoszenie świadomości prawnej młodzieży, kształtowanie postaw praworządności i szacunku do prawa, propagowanie kultury prawnej, poszerzenie wiedzy prawniczej i obywatelskiej młodzieży. To wydarzenie to przede wszystkim okazja do pogłębienia wiedzy z tej sfery życia społecznego, dzięki której uczeń będzie dostrzegał problem, proponował model jego rozwiązania, formułował samodzielnie wnioski, propagował postawy obywatelskie właściwe dla osoby, która posiada wszechstronne wykształcenie w tym zakresie." Do olimpiady młodzież przygotowała Iwona Stefańska-Butryn.Projekt Speak with World

Rusza kolejny projekt edukacyjny organizacji AIESEC Polska będący kontynuacją dotychczasowego projektu wymiany językowo-kulturowej Enter Your Future pod patronatem honorowym Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Główną ideą przedsięwzięcia jest promowanie zrozumienia międzykulturowego i tolerancji w połączeniu z rozrywką i aktywnymi formami zajęć. Zajęcia prowadzone języku angielskim przez wolontariuszy z różnych krajów świata zapewniają uatrakcyjnienie lekcji języka angielskiego i wpływającą na budowanie wizerunku szkoły jako placówki zaangażowanej w rozwój uczniów.

Podobnie jak w październikowej edycji projektu, będziemy współpracować z wolontariuszami (trzy osoby) w drugiej połowie lutego 2015r. Poszukujemy gospodarzy, którzy mogą gościć studentów w swoich domach podczas trwania projektu. Zainteresowani mogą zgłaszać się do p. Magdaleny Mazurek - szkolnej koordynatorki projektu do 15 stycznia 2015r.Przygotowanie kulturowo-językowe


W Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku trwają przygotowania uczestników projektu mobilności "Mobilny uczeń - dobry pracownik"do wyjazdu na praktyki zawodowe do Niemiec w ramach projektu mobilności "Mobilny uczeń - dobry pracownik" realizowanego dzięki wsparciu Komisji Europejskiej w programie Uczenie się przez całe życie Leonardo da Vinci. Szesnastu uczestników mobilności z klas trzecich technikum kształcących się w zawodach technik elektryk i technik mechatronik odbyło już w zajęcia z przygotowania pedagogicznego. Obecnie biorą udział w dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych z języka niemieckiego. Podstawowym celem zajęć jest wprowadzenie i utrwalenie fachowego słownictwa w języku niemieckim w zakresie mechatroniki i elektryki, aby dobrze przygotować młodzież do wykonywania zadań podczas praktyki zawodowej. Uczestnicy otrzymali zestaw podręczników , słownik i materiały biurowe.

Dzięki uczestnictwu w zajęciach młodzież kształci postawy otwartości i tolerancji. Wiedza zdobyta podczas zajęć pozwoli uczestnikom w czasie stażu lepiej zrozumieć nowe środowisko, zachowania obywateli obcego kraju oraz pomoże szybciej zaaklimatyzować się w nowym miejscu. Przygotowanie kulturowe realizowane będzie również podczas pobytu w Niemczech w czasie weekendowych wycieczek do Berlina, Lipska i Drezna. Młodzież zwiedzi znaczące dla kultury niemieckiej budowle sztuki świeckiej i sakralnej.

Celem projektu "Mobilny uczeń - dobry pracownik" jest wdrażanie uczestników do mobilności i swobodnego poruszania się po rynku pracy oraz wspieranie uczestników kształcenia i doskonalenia zawodowego w zdobywaniu i wykorzystywaniu wiedzy, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w celu ułatwienia osobistego rozwoju oraz zwiększenia szans na zatrudnienie i uczestnictwo w europejskim rynku pracy.

IMG_1330.jpg
IMG_1334.jpg
IMG_1343.jpg


Nabór do Regionalnej Akademii Oracle

Projekt dla pasjonatów informatyki, którzy chcą pogłębiać swoją wiedzę na temat rozwiązań Oracle i rozwijać talenty informatyczne.

Przyłącz do programu szkoleniowego Oracle, weź udział w zajęciach i sprawdź się w Olimpiadzie informatycznej.

Szczegółowych informacji udziela Pan T.SkoczeńUWAGA!

Rozpoczynamy akcję "Szlachetna Paczka".

Samorząd Uczniowski Naszej Szkoły wziął pod opiekę rodzinę i chce przygotować dla Niej paczkę.

Zwracamy się z prośbą o przekazywanie datków i/lub darów rzeczowych - zgodnie z potrzebami wykazanymi w załączniku - do Samorządu Uczniowskiego, do Pani E.Kapłońskiej (sala 226) lub do Pani A.Sobiło (Sala 227).

( Załącznik jest dostępny w SU oraz u opiekunek SU - P. E.Kapłońskiej i P. A.Sobiło.)Równocześnie Szkolny Św. Mikołaj chce odwiedzić dzieci na Oddziale Dziecięcym Szpitala Powiatowego w Nisku.

W związku z tym prosimy o przekazywanie zabawek, bajeczek, kolorowanek itp. dla tych dzieci.


Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

W dniach 17-23 listopada 2014 roku szkoła brała udział w projekcie Otwarta Firma w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Projekt realizowany jest w Polsce po raz siódmy, a Światowy Tydzień Przedsiębiorczości obchodzony jest jednocześnie w 143 krajach świata. Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości są: były premier Wielkiej Brytanii, Gordon Brown, brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark oraz amerykańska Fundacja Kauffmana.

Szkoła, realizując projekt, stwarza uczniom okazję do uczestniczenia w ogólnoświatowych działaniach wspierających i promujących przedsiębiorcze postawy. Dla przedsiębiorstw, instytucji i organizacji jest to wspaniała okazja do promocji oraz nawiązania nowych kontaktów w środowisku lokalnym. Szkoła otrzymuje zaś możliwość wzbogacenia swojej oferty edukacyjnej o ciekawe zajęcia przygotowujące uczniów do wejścia na rynek pracy.

Życzliwość i przychylność dla realizacji w naszej szkole projektu: Otwarta Firma pod hasłem "Biznes przy tablicy" okazali: Pan Julian Ozimek - Burmistrz Gminy i Miasta Nisko, Pani Edyta Radziejowska - Kierownik I Oddziału Banku PEKAO SA w Nisku, Pan Dariusz Kulec - Kierownik ds. Obsługi Klienta I Oddziału w Stalowej Woli, Pan Włodzimierz Rak - Naczelnik Urzędu Skarbowego w Nisku.

Tematyka spotkań z młodzieżą dotyczyła następujących obszarów tematycznych: Własna firma, Finanse, Konsument.

Szkolnymi Koordynatorkami Projektu są Grażyna Habigier - Pipska i Katarzyna Słomiany, które w zorganizowaniu spotkań dla 167 uczniów z klas pierwszych, trzecich i czwartych współpracowały z nauczycielami: Katarzyną Przybylską, Alicją Świder, Mariuszem Saganem i Krzysztofem Porcją.

IMG_1301.jpg
IMG_1305.jpg
IMG_1318.jpg


Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości - polskie święto państwowe obchodzone 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918, po 123 latach zaborów (1795-1918); święto zostało ustanowione w 1937, od 1939 nie było obchodzone, przywrócono je w okresie transformacji systemowej w 1989; jest dniem wolnym od pracy.
Społeczność Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej uczciła 96 rocznicę odzyskania niepodległości organizując uroczystą akademię w szkole z tej okazji i uczestnicząc w obchodach corocznie organizowanych w Nisku.

Leopold Staff, Polsko, nie jesteś ty juz niewolnica!

Polsko, nie jesteś ty już niewolnicą!
Łańcuch twych kajdan stał się tym łańcuchem,
Na którym z lochu, co był twą stolicą
Lat sto, swym własnym dźwignęłaś się duchem.
[...]
Dzisiaj wychodzisz po wieku z podziemia,
Z ludów jedyny ty lud czystych dłoni,
Co swych zaborców zdumieniem oniemia,
Iż tym zwycięża jeno, że się broni.
[...]
Żadne cię miana nad to nie zaszczycą,
Co być nie mogło przez wiek twą ozdobą!
Polsko, nie jesteś ty już niewolnicą!
Lecz czymś największym, czym być można: Sobą!

IMG_1206.jpg
IMG_1240.jpg
IMG_1247.jpg
IMG_1252.jpg
IMG_1269.jpg

Protokół spotkania opiekunów Samorządu Uczniowskiego i Dyrekcji Szkoły w sprawie wyborów do Rady Samorządu Uczniowskiego.

Zgodnie z pkt.10 Załącznika do Regulaminu Samorządu Uczniowskiego, Regulaminem Wyborów do Samorządu Uczniowskiego, opiekunowie Samorządu Uczniowskiego – Ewa Kapłońska, Edyta Maziarz oraz Anna Sobiło, w porozumieniu z Dyrekcją Szkoły reprezentowaną przez Panią wiedyrektor Beatę Józefczyk, w związku ze zgłoszeniem tylko 29 kandydatów, podjęli decyzje o odstąpieniu od wyborów powszechnych, co jest jednoznaczne z automatycznym wejściem do nowej Rady Samorządu Uczniowskiego wszystkich zgłoszonych kandydatów.
Jednocześnie informujemy, że pierwsze zebranie nowej Rady Samorządu Uczniowskiego, oraz Samorządu ustępującego odbędzie się 13 listopada 20143r. (środa), o godzinie 11:10 w sali 226.
W załączeniu - lista członków nowej Rady Samorządu Uczniowskiego.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego:
1. Ewa Kapłońska
2. Edyta Maziarz
3. Anna Sobiło

Wicedyrektor RCEZ w Nisku
mgr Beata Józefczyk

Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego
Małgorzata Malmon

Lista kandydatów do Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2014/15
1. Mateusz Chmiel 1B2
2. Adrian Grabarz 1B2
3. Jakub Jamroziewicz 2A
4. Rafał Nowak 2A
5. Mateusz Małys 2A
6. Mateusz Kozioł 2A
7. Patryk Mścisz 2A
8. Dawid Sudoł 2A
9. Jakub Gębala 2D
10. Paulina Chamot 2E
11. Sandra Mika 2E
12. Patrycja Maziarz 2E
13. Dorota Jarosz 2E
14. Zuzanna Paszko 2E
15. Karolina Kania 3B
16. Karolina Szafran 3B
17. Katarzyna Kaczor 3B
18. Agnieszka Szafran 3B
19. Paweł Kańkowski 3C
20. Paweł Pelic 3C
21. Rafał Kutyła 3C
22. Paweł Siembida 3C
23. Rafał Dąbal 3D
24. Tomasz Libuszowski 3D
25. Marcin Drąg 3D
26. Kamil Szwedo 3D
27. Magda Sałęga 3E
28. Gabriela Chojnacka 3E
29. Kinga Szewczyk 3E


Pamiętamy!

Delegacja uczniów Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku, dyrektor Marcin Pilarski oraz Edyta Maziarz, opiekun Samorządu Uczniowskiego wraz z nauczycielami emerytami : dr inż. Antonim Piędlem, byłym dyrektorem RCEZ, mgr Ireną Ingersleben,byłym wicedyrektorem, nauczycielką języka polskiego oraz Mariuszem Kowalikiem, byłym wicedyrektorem, nauczycielem chemii udali się na cmentarze w Nisku oraz Rudniku nad Sanem , aby przed dniem Wszystkich Świętych uczcić pamięć zmarłych nauczycieli RCEZ oraz pracowników szkoły. Mariusz Kowalik przedstawił sylwetki zmarłych, a na ich nagrobkach zapalono znicze pamięci.
"Pamiętamy" to książka autorstwa Mariusza Kowalika, zawiera wspomnienie zmarłych dyrektorów, nauczycieli, pracowników i przyjaciół Szkoły Elektrycznej w Nisku.
Wyjazdy na cmentarze są wyrazem troski o historię szkoły i pamięć o ludziach, którzy tę historię tworzyli.

Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią się im płaci.

Wisława Szymborska

IMG_0132.jpg
IMG_0134.jpg
IMG_0139.jpg


Młodzież w drodze...

Częstochowa
W dniach 22-24 października 2014 roku uczniowie klas 4C i 4D wraz z wychowawcami udali się na pielgrzymkę do Częstochowy. W środę, 22 października uczestniczyli we Mszy Św. na Jasnej Górze, by przed obliczem Częstochowskiej Pani prosić o łaskę pomyślności na egzaminie maturalnym. Większość młodych pielgrzymów po raz pierwszy zwiedzało najciekawsze zakątki Jasnogórskiego Klasztoru.

Ojców i Pieskowa Skała
Kolejnym etapem wędrówki był Parku Krajobrazowy w Ojcowie, w którym uczestnicy wycieczki podziwiali Zamek w Pieskowej Skale - ze słynna Maczugą Herkulesa w tle oraz Zamek w Ojcowie. Ciekawostką wyprawy było Multimedialne Muzeum Przyrodnicze a w nim przyroda Jaskini Nietoperzowej. W ostatnim dniu wycieczki atrakcją był pobyt w Kopalni w Bochni - najstarszej kopalni soli w Polsce. Opiekę nad młodzieżą sprawowali: Ewa Kapłońska, Magdalena Mazurek i Sebastian Straczyński.

Przemyśl, Krasiczyn i Kalwaria Pacławska
Uczniowie klasy 4 B wraz z wychowawcą zorganizowali wycieczkę i pielgrzymkę jednocześnie w naszym regionie, odwiedzając w pierwszym dniu atrakcje turystyczne Podkarpacia, do których niewątpliwie zaliczyć można miasto Przemyśl z jego licznymi zabytkami, w tym historycznymi Fortami Twierdzy Przemyśl oraz Krasiczyn i słynny zamek Krasickich z początku XVII wieku, jeden z najcenniejszych zabytków w Polsce. W drugim dniu maturzyści udali się do Kalwarii Pacławskiej- założonej w XVII wieku na wzgórzu nad doliną Wiaru przez wojewodę podolskiego i kasztelana lwowskiego Andrzeja Maksymiliana Fredrę, który też sprowadził tu franciszkanów. Od 1679 roku w kalwaryjskim sanktuarium znajduje się cudowny obraz Matki Bożej z Kamieńca Podolskiego . Kalwaria Pacławska jest nazywana Jasną Górą Podkarpacia. Uczniowie 4 B wędrowali pod opieką Jerzego Jakubowa i Tomasza Wieleby.

DSCF6217.jpg
DSCF6288.jpg
DSCN2211.jpg
DSCN2281-1.jpg
DSCN2452-1.jpg
DSCN2526-1.jpg


Projekt "Mobilny uczeń - dobry pracownik"


PRZYGOTOWANIE PEDAGOGICZNE


Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku realizuje projekt "Mobilny uczeń- dobry pracownik" w ramach programu "Uczenie się przez całe życie" Leonardo da Vinci. Podczas rekrutacji wyłoniono drugą grupę uczestników - uczniów klas trzecich technikum kształcących się w zawodach technik mechatronik i technik elektryk. Celem projektu "Mobilny uczeń - dobry pracownik" jest wdrażanie uczestników do mobilności i swobodnego poruszania się po rynku pracy oraz wspieranie uczestników kształcenia i doskonalenia zawodowego w zdobywaniu i wykorzystywaniu wiedzy, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w celu ułatwienia osobistego rozwoju oraz zwiększenia szans na zatrudnienie i uczestnictwo w europejskim rynku pracy. W dniach 15, 22 i 23 października 2014 r uczestnicy projektu "Mobilny uczeń - dobry pracownik" realizowanego w ramach programu "Uczenie się przez całe życie" Leonardo da Vinci uczestniczyli w zajęciach z przygotowania pedagogicznego prowadzonych przez pedagoga szkolnego. Głównym celem zajęć z przygotowania pedagogicznego było lepsze poznanie członków grupy i przygotowanie uczniów do umiejętnego poradzenia sobie w trudnej psychologicznie sytuacji rozstania z bliskimi. Podczas zajęć uczestnicy doskonalili umiejętności komunikacji międzyludzkiej, rozpoznawania uczuć, emocji i radzenia sobie w sytuacjach trudnych. Pedagog szkolny prowadził ćwiczenia zmierzające do kształtowania otwartej postawy wobec innych kultur. Zwracał również uwagę na znaczenie samodzielności i umiejętności pokonywania stresu w życiu codziennym. Przygotowanie pedagogiczne pełni niezmiernie istotną rolę w całym cyklu działań przed wyjazdem grupy uczestników na zagraniczne praktyki zawodowe w Schkeuditz k/Lipska. Grupa chętnie uczestniczyła w zaproponowanych zajęciach, którym towarzyszyła duża dawka dobrego humoru.

IMG_1155.jpg
IMG_1159.jpg
- Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji europejskiej w ramach programu "Uczenie się przez całe życie". - Publikacja powstała w wyniku projektu zrealizowanego przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu " Uczenie się przez całe życie".Publikacja odzwierciedla jedynie stanowisko autora. Komisja Europejska ani Narodowa Agencja nie ponoszą odpowiedzialności za umieszczoną w niej zawartość merytoryczną ani za sposób wykorzystania zawartych w niej informacji.


Jeśli złota polska jesień to tylko...na Roztoczu

Młodzież Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej, dla której sposobem na spędzanie wolnego czasu jest poznawanie najciekawszych zakątków regionu odwiedziła w ostatni weekend Roztocze Zachodnie i miejscowości Batorz i Otrocz. Uczniowie wraz ze swoim opiekunem jest Romanem Podgórskim, nauczycielem geografii, poznawali uroki złotej polskiej jesieni na Roztoczu.
Wąwozy i less
Na pokrywie lessowej Roztocza Zachodniego wykształciły się żyzne gleby brunatne, które stanowią siedlisko dla buczyny karpackiej i grądu lipowo - grabowego. Najbardziej charakterystyczną cechą tych miejsc są niezwykle malownicze wąwozy lessowe. Jak powstały? Less jest skałą pylastą, więc deszcz łatwo go wymywa i wypłukuje. Jesienią tereny wokół Batorza i Otrocza kuszą kolorami i zachęcają do pieszych wędrówek.
Batorz
W samym Batorzu polecamy neoklasycystyczny kościół z końca XIX wieku. W ołtarzu głównym świątyni umieszczony jest obraz św. Stanisława, pędzla znanego malarza Wojciecha Gersona. Przed kościołem usytuowany jest pomnik upamiętniający poległych i pomordowanych podczas II wojny światowej mieszkańców wsi. Na pobliskim cmentarzu został pochowany wraz ze swymi podkomendnymi Marcin Borelowski ps. Lelewel, jeden z najwybitniejszych dowódców polskich podczas powstania styczniowego na Lubelszczyźnie. Obok jego grobu znajduje się mogiła z kevelezem, kryjąca prochy Węgrów, poległych wraz z Lelewelem. Za miejscowością znajduje się niewielkie wzniesienie zwane Sowią Górą, gdzie stoczył swą ostatnią bitwę oddział M. Borelowskiego Lelewela. Wobec przeważających sił wroga oddział powstańczy zajął pozycje obronne na Sowiej Górze. W bitwie, która rozegrała się 6 września 1863 roku zginął wraz z 30. innymi powstańcami pułkownik Lelewel. Wydarzenie to upamiętnia kopiec usypany w 1933 roku. Obok kopca obelisk z kevelezem poświęcony poległym Węgrom.
Otrocz
Kościół w Otroczu to dawna cerkiew wybudowana pod koniec XIX wieku, wg projektu typowego dla ówczesnych ziem carskich. Jest to najdalej na zachód wysunięta cerkiew na Roztoczu. Obok dawnej cerkwi stoi pomnik mieszkańców Otrocza pomordowanych podczas okupacji hitlerowskiej.
Złota jesień roztoczańska
Listopadowe pluchy już wkrótce. Uczestnicy Szkolnego Klubu Geograficznego powiedzieli po wyprawie- Bez obaw. Na razie sycimy się wspomnieniami i oglądamy zdjęcia. I już planujemy następną wycieczkę.

DSCF2158.jpg
DSCF2169.jpg
DSCF2193.jpg
DSCF2194.jpg
DSCF2209.jpg
DSCF2218.jpg
DSCF2225.jpg

Terminy związane z wyborami do Rady Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2014/2015

24 października 2014r.
- ostateczny termin zgłaszania kandydatów do Rady SU.
Kandydatów należy zgłaszać na piśmie do P. Ewy Kapłońskiej (sala 226) lub do P. Anny Sobiło (sala 227). Przypominam, że każdy kandydat powinien mieć pozytywną, pisemną opinię wychowawcy.

0d 27 października do 6 listopada 2014r.
- kampania wyborcza.

6 listopada 2014r.
- cisza wyborcza

7 listopada 2014r.
- wybory

12 listopada 2014r.
- zebranie sprawozdawczo - wyborcze nowo wybranego i ustępującego Samorządu Uczniowskiego, wybór przewodniczącego, zastępców i innych osób funkcyjnych.


Dzień Edukacji Narodowej w RCEZ

13 października 2014 r. w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej nauczyciele, uczniowie, pracownicy administracji świętowali Dzień Edukacji Narodowej.
Szkolna akademia z udziałem przedstawicieli społeczności uczniowskiej rozpoczęła się o godz. 14.00. Przemówienie okolicznościowe wygłosił Marcin Pilarski, dyrektor szkoły mówiąc między innymi: Szczególne miejsce zajmuje szkoła i nauczyciel, od którego w ogromnej mierze zależy czy wchodzący w dorosłe życie młodzi ludzie będą umieli odnosić sukcesy i cieszyć się ze swoich osiągnięć.
List Starosty Niżańskiego Gabriela Waliłko z okazji Dnia Edukacji Narodowej odczytał Wicestarosta Sławomir Czwal.
W imieniu działających w szkole związków zawodowych życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty złożyła Ewa Kapłońska. Również przewodnicząca Rady Rodziców, Lucyna Bajek, skierowała podziękowania i życzenia do nauczycieli i pracowników Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej.

Certyfikaty mobilności
Dzień Edukacji Narodowej był okazją do wręczenia certyfikatów mobilności i dyplomów zajęć kulturowo- językowych uczestnikom projektu "Europejska wymiana doświadczeń drogą do nowoczesnej szkoły zawodowej". Projekt " Zagraniczna mobilność szkolnej kadry edukacyjnej w ramach projektów instytucjonalnych" , Priorytet III Wysoka jakość systemu oświaty, Działanie 3.3 Poprawa jakości kształcenia, Poddziałanie 3.3.1 Efektywny system kształcenia i doskonalenia nauczycieli- projekty systemowe.
Dyplomy wręczali Wicestarosta Niżański Sławomir Czwal i Dyrektor RCEZ Marcin Pilarski.
Następnie młodzież zaprezentowała program artystyczny przygotowany na tę okoliczność pod kierunkiem Danuty Pokory i Wacława Kędziora.

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej
W Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Rudniku nad Sanem odbyło się powiatowe święto edukacji, na które przybyli nauczyciele i dyrektorzy ze szkół i jednostek prowadzonych przez Powiat Niżański.
Podziękowania skierowane do nauczycieli, dyrektorów szkół, nauczycieli emerytowanych i pracowników obsługi szkół w swych wystąpieniach złożyli: Starosta Niżański Gabriel Waliłko, Przewodniczący Rady Powiatu Niżańskiego Janusz Nawrocki.
Do przedstawicieli nauczycielskiego środowiska zwróciła się również Renata Butryn Poseł na Sejm RP oraz Zofia Igras Dyrektor Wydziału Nadzoru Pedagogicznego Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.

Nagrody dla nauczycieli Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej
Nagrody Starosty Powiatu Niżańskiego otrzymali : Magdalena Mazurek, Konrad Dąbek, Stanisław Królikowski, Sebastian Straczyński i Rafał Butryn.
Nagrody Dyrektora Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku, otrzymali następujący nauczyciele: Beata Józefczyk, Grażyna Suchecka, Alicja Świder, Edyta Maziarz, Bogusław Bielak,Wacław Piędel, Wacław Kędzior, Marian Chrapko, Tomasz Skoczeń, Jerzy Jakubów, Roman Podgórski i Tomasz Wieleba.

IMG_1103.jpg
IMG_1105.jpg
IMG_1107.jpg
IMG_1110.jpg
IMG_1115.jpg
IMG_1118.jpg
IMG_1121.jpg
IMG_1123.jpg
IMG_1124.jpg
IMG_1134.jpgOgłoszenie


Informuję, że w dniu 16 października 2014 r. w sali 224 o godz. 14.10 odbędą się zajęcia z przygotowania pedagogicznego dla uczestników projektu mobilności "Mobilny uczeń- dobry pracownik" realizowanego w ramach programu "Uczenie się przez całe życie" .
Zajęcia poprowadzi mgr Ryszard Budkowski, pedagog szkolny.
Obecność na zajęciach uczestników projektu "Mobilny uczeń - dobry pracownik" jest obowiązkowa.

Koordynator projektu
mgr Alicja Świder


- Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji europejskiej w ramach programu "Uczenie się przez całe życie".
- Publikacja powstała w wyniku projektu zrealizowanego przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu " Uczenie się przez całe życie".Publikacja odzwierciedla jedynie stanowisko autora. Komisja Europejska ani Narodowa Agencja nie ponoszą odpowiedzialności za umieszczoną w niej zawartość merytoryczną ani za sposób wykorzystania zawartych w niej informacji.

Enter Your Future

Od 5 do 10 października 2014 Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku po raz pierwszy gościło wolontariuszy ze studenckiej organizacji AIESEC w ramach projektu Enter Your Future.

Inicjatywa Enter Your Future polega na kilkutygodniowym pobycie wolontariuszy z wyższych uczelni z całego świata w polskich szkołach i pracy z polską młodzieżą. W Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej pracowali : Adil z Maroka, Leila z Tunezji oraz Nino z Gruzji. Studenci przekazywali informacje na temat swoich kultur, tradycji oraz zwyczajów przez przedstawienie prezentacji, filmy i rozmowy z uczniami bardzo szybko nawiązywali kontakt z młodzieżą z różnych klas naszej szkoły.

Wspólne poznawanie kultur świata pomaga w wzajemnym zrozumieniu i kształtowaniu postaw szacunku i tolerancji wobec odmienności. Wprowadzenie młodych Polaków do obcych kultur to lekcja tolerancji oraz otwarcie horyzontów poza stereotypowe myślenie o innych nacjach. Dodatkowo, wymiana w ramach projektu "Enter your future" przyczynia się do nawiązania międzynarodowych przyjaźni, a dla cudzoziemców jest okazją do poznania polskiej kultury.

Prezentacje rozpoczęły się w poniedziałek 6 października 2014 r. Rozmowy były prowadzone w języku angielskim. Uczniowie z różnych klas mieli możliwość praktycznego sprawdzenia i doskonalenia praktycznej znajomości języka angielskiego. Wolontariusze opowiadali o swoich ojczyznach, często przełamując stereotypy (np. pokazując śnieg w Maroko czy Tunezji). Przedstawiali pochodzenie rdzennych mieszkańców, przedstawiali historię przechodząc aż do współczesności. Po zajęciach szkolnych uczniowie oraz nauczyciele RCEZ prezentowali gościom polską kulturę oraz jej osiągnięcia. We wtorek wolontariusze zostali zaproszeni do obejrzenia wystawy Made in Poland, która została przygotowana przez Muzeum Regionalne w Stalowej Woli. Na wystawie wolontariusze mogli obejrzeć znane na całym świecie polskie produkty, między innymi porcelanę z Ćmielowa czy szkło z Krosna. Goście uczestniczyli w spotkaniu ze Starostą Niżańskim Gabrielem Waliłko i Wicestarostą Sławomirem Czwalem. Zorganizowano także wycieczki do Sandomierza i Rudnika nad Sanem.

W opinii studentów Polska to piękny kraj, pełen gościnnych i serdecznych ludzi.

DSC05713.jpg
DSC05738.jpg
DSC05757.jpg
DSC05771.jpg
DSC05830.jpg
DSC05907.jpg
DSC06039.jpg
DSC06102.jpg
DSC06243.jpgOgłoszenie


Informuję, że w dniu 16 października 2014 r. w sali 224 o godz. 14.10 odbędą się zajęcia z przygotowania pedagogicznego dla uczestników projektu mobilności "Mobilny uczeń- dobry pracownik" realizowanego w ramach programu "Uczenie się przez całe życie" .
Zajęcia poprowadzi mgr Ryszard Budkowski, pedagog szkolny.
Obecność na zajęciach uczestników projektu "Mobilny uczeń - dobry pracownik" jest obowiązkowa.

Koordynator projektu
mgr Alicja Świder


- Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji europejskiej w ramach programu "Uczenie się przez całe życie".
- Publikacja powstała w wyniku projektu zrealizowanego przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu " Uczenie się przez całe życie".Publikacja odzwierciedla jedynie stanowisko autora. Komisja Europejska ani Narodowa Agencja nie ponoszą odpowiedzialności za umieszczoną w niej zawartość merytoryczną ani za sposób wykorzystania zawartych w niej informacji.

Enter Your Future

Od 5 do 10 października 2014 Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku po raz pierwszy gościło wolontariuszy ze studenckiej organizacji AIESEC w ramach projektu Enter Your Future.

Inicjatywa Enter Your Future polega na kilkutygodniowym pobycie wolontariuszy z wyższych uczelni z całego świata w polskich szkołach i pracy z polską młodzieżą. W Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej pracowali : Adil z Maroka, Leila z Tunezji oraz Nino z Gruzji. Studenci przekazywali informacje na temat swoich kultur, tradycji oraz zwyczajów przez przedstawienie prezentacji, filmy i rozmowy z uczniami bardzo szybko nawiązywali kontakt z młodzieżą z różnych klas naszej szkoły.

Wspólne poznawanie kultur świata pomaga w wzajemnym zrozumieniu i kształtowaniu postaw szacunku i tolerancji wobec odmienności. Wprowadzenie młodych Polaków do obcych kultur to lekcja tolerancji oraz otwarcie horyzontów poza stereotypowe myślenie o innych nacjach. Dodatkowo, wymiana w ramach projektu "Enter your future" przyczynia się do nawiązania międzynarodowych przyjaźni, a dla cudzoziemców jest okazją do poznania polskiej kultury.

Prezentacje rozpoczęły się w poniedziałek 6 października 2014 r. Rozmowy były prowadzone w języku angielskim. Uczniowie z różnych klas mieli możliwość praktycznego sprawdzenia i doskonalenia praktycznej znajomości języka angielskiego. Wolontariusze opowiadali o swoich ojczyznach, często przełamując stereotypy (np. pokazując śnieg w Maroko czy Tunezji). Przedstawiali pochodzenie rdzennych mieszkańców, przedstawiali historię przechodząc aż do współczesności. Po zajęciach szkolnych uczniowie oraz nauczyciele RCEZ prezentowali gościom polską kulturę oraz jej osiągnięcia. We wtorek wolontariusze zostali zaproszeni do obejrzenia wystawy Made in Poland, która została przygotowana przez Muzeum Regionalne w Stalowej Woli. Na wystawie wolontariusze mogli obejrzeć znane na całym świecie polskie produkty, między innymi porcelanę z Ćmielowa czy szkło z Krosna. Goście uczestniczyli w spotkaniu ze Starostą Niżańskim Gabrielem Waliłko i Wicestarostą Sławomirem Czwalem. Zorganizowano także wycieczki do Sandomierza i Rudnika nad Sanem.

W opinii studentów Polska to piękny kraj, pełen gościnnych i serdecznych ludzi.

DSC05713.jpg
DSC05738.jpg
DSC05757.jpg
DSC05771.jpg
DSC05830.jpg
DSC05907.jpg
DSC06039.jpg
DSC06102.jpg
DSC06243.jpgWyniki rekrutacji do projektu "Mobilny uczeń-dobry pracownik"


Lista osób


"Europejska wymiana doświadczeń drogą do nowoczesnej szkoły zawodowej" - projekt mobilności dla nauczycieli

Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej realizuje projekt " Zagraniczna mobilność szkolnej kadry edukacyjnej w ramach projektów instytucjonalnych" , Priorytet III Wysoka jakość systemu oświaty, Działanie 3.3 Poprawa jakości kształcenia, Poddziałanie 3.3.1 Efektywny system kształcenia i doskonalenia nauczycieli- projekty systemowe.
W dniach od 8 do 12 września i 22 do 26 września 2014, nauczyciele przedmiotów zawodowych i kadra zarządzająca szkoły: Konrad Dąbek, Jerzy Jakubów, Tomasz Wieleba, Bartłomiej Winogrodzki, Robert Małek, Beata Józefczyk, Grażyna Suchecka, Bogusław Bielak, Stanisław Królikowski i Alicja Świder, uczestniczyli w mobilności we współpracy z Your International Training (Mallow, Irlandia). Do mobilności przygotowywali się uczestnicząc w zajęciach kulturowo - językowych.
W trakcie pobytu uczestnicy realizowali wcześniej uzgodniony program : obserwowali pracę irlandzkich szkół, uczestniczyli w prowadzonych lekcjach oraz przeprowadzili rozmowy z uczniami i nauczycielami oraz dyrekcją tych instytucji. Odwiedzili Narodowy Instytut Tyndall w Cork, Europejskie Centrum Informacji, Komunikacji i Technologii oraz Uniwersytet w Limerick. Gospodarze zorganizowali wyjazd do firmy REAMDA w Tralee, zajmującej się robotyką i elektroniką, w której uczestnicy zapoznali się z systemem szkolenia praktykantów. W ramach zajęć kulturowo- językowych zwiedzano Park Narodowy w Killarney.

Realizacja projektu umożliwiła uczestnikom podniesienie kwalifikacji zawodowych, znajomości języka obcego i kompetencji międzykulturowych, szkole zaś stworzy możliwość podniesienia jakości kształcenia i doskonalenia nauczycieli oraz nawiązanie współpracy w zakresie realizacji projektów mobilności dla młodzieży w przyszłości.

IMG_0401.jpg
IMG_0405.jpg
IMG_0877.jpg
IMG_0883.jpg
IMG_0910.jpg
lekcja.jpg
na przerwie w szkole.jpg
na ulicy uczniowie.jpg
przygotowanie kulturowe w RCEZ.jpg
Reamda.jpg

- Projekt "Europejska wymiana doświadczeń drogą do nowoczesnej szkoły zawodowej" jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
- Dokument odzwierciedla jedynie stanowisko autora. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nim zawartość merytoryczną ani za sposób wykorzystania zawartych w nim informacji.

Wybierz studia!


Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego uruchomiło portal www.wybierzstudia.nauka.gov.pl zawierający oficjalne informacje o wszystkich polskich uczelniach publicznych i niepublicznych. Pomocny w wyborze studiów zgodnych z zainteresowaniami, dostosowaniu wyboru przedmiotów maturalnych do wymagań uczelni czy znalezieniu studiów w pobliżu miejsca zamieszkania. Na portalu dostępne są również informacje, jakie kierunki zostały wyróżnione przez Polską Komisję Akredytacyjną za jakość kształcenia, a które z powodu negatywnej jej oceny zawieszają nabór czy nawet zostaną zlikwidowaneTajemnice schronu w Stępinie
Szkolny Klub Geograficzny podczas sobotnich wyjazdów odkrywa kolejne ciekawe miejsca na Podkarpaciu. 27 września 2014 roku uczestnicy wyprawy udali się do Stępiny.
Z kart historii…
W czasie II wojny światowej Niemcy przyjęli założenie, że działania wojenne będą bezpośrednio nadzorowane przez naczelne dowództwo. Przewidując możliwość konfliktu zbrojnego ze Związkiem Radzieckim, już na przełomie 1939 i 1040 roku rozpoczęto przygotowania do budowy umocnionych ośrodków dowodzenia. Opracowano plany utworzenia trzech stanowisk dowodzenia: "Anlage Nord" w Prusach Wschodnich ( zamiast niego powstała później kwatera główna Hitlera "Wolfschanze" w Gierłoży ), "Anlage Mitte" koło Tomaszowa Mazowieckiego oraz "Anlage Sud" w Stępinie na Podkarpaciu.
Budowę kompleksu schronów dla pociągów sztabowych w Stępinie rozpoczęto latem 1940 roku. Prace budowlane trwały 10 miesięcy i budowę zakończono w czerwcu 1941 roku. Główny obiekt kompleksu, żelbetowy schron - tunel ma długość 384,6 m i wysokość 8,7m. W skład kompleksu wchodziły liczne obiekty zabezpieczenia technicznego, schrony bojowe, stanowisko obrony przeciwlotniczej, lądowisko samolotów, baraki koszarowe i wiele innych obiektów.
Schrony w Stępinie nigdy nie zostały wykorzystane jako stanowisko dowodzenia, bowiem błyskawiczny marsz na wschód oddziałów niemieckich sprawił, że już kilka dni po ataku na Związek Radziecki "Anlage Sud" znalazło się na głębokim zapleczu frontu.
27 sierpnia 1941 roku w stępińskim kompleksie złożył wizytę Adolf Hitler w towarzystwie włoskiego przywódcy Benito Mussoliniego. Zatrzymali się tu w czasie podróży na inspekcję jednostek wojskowych Grupy Armii Południe walczących na Ukrainie.
Po wojnie, początkowo zespól schronów objęło Wojsko Polskie, w latach 70 - tych użytkowany był przez Narodowy Bank Polski, następnie przez rolniczą spółdzielnię produkcyjną jako pieczarkarnia. Od 2001 roku jest udostępniony do zwiedzania jako najlepiej zachowane i zagospodarowane turystycznie tego typu niemieckie stanowisko dowodzenia wzniesione w czasie II wojny światowej w Polsce i na świecie.
Zachęcamy wszystkich do udziału w wycieczkach Szkolnego Klubu Geograficznego!
DSCF1931.jpg
DSCF1939.jpg
DSCF1941.jpg
DSCF1959.jpg
DSCF1962.jpg
DSCF1964.jpg
DSCF1967.jpg


Stypendia dla zdolnych i aktywnych

W dniu 26 września 2014 na XLVI Sesji Rady Powiatu Niżańskiego w auli Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej odbyło się uroczyste wręczenie jednorazowych stypendiów Starosty Niżańskiego w ramach Lokalnego programu wspierania edukacji uzdolnionych uczniów szkół i placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Niżański.
Stypendia oraz okolicznościowe dyplomy z rąk Starosty Niżańskiego Gabriela Waliłko oraz Przewodniczącego Rady Powiatu Niżańskiego Janusza Nawrockiego otrzymali następujący uczniowie: Piotr Żurawski, Sebastian Pokój, Bartłomiej Flis, Paweł Prawica, Grzegorz Derylak, Paulina Krajewska, Dominika Kiełb, Robert Kutyła, Justyna Loryś, Patryk Łój, Paweł Miękina, Krzysztof Pietrusiński, Tomasz Kot, Dawid Nowicki i Kevin Paleń. Starosta Niżański złożył gratulacje nagrodzonym uczniom, ich rodzicom, dyrektorom oraz gronom pedagogicznym.
nagr1.jpg


Rekrutacja do projektu "Mobilny uczeń - dobry pracownik"


Informujemy, że rozmowa kwalifikacyjna kandydatów na uczestników praktyk zagranicznych w Schkeuditz w ramach programu Leonardo da Vinci "Uczenie się przez całe życie" " przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej, odbędzie się:

Klasa 3A 1 października 2014 (środa) godz. 15:00 sala 227

Klasa 3B 2 października 2014 (czwartek) godz. 14:10 sala 227


Licealiści rozpoczęli rok szkolny 2014

Już po raz drugi odbyło się rozpoczęcie roku szkolnego Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych 20 września 2014 r. w auli Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej. W uroczystej inauguracji uczestniczyli :wicestarosta niżański Sławomir Czwal, dyrektor RCEZ Marcin Pilarski, wicedyrektorzy oraz nauczyciele. Dyrektor RCEZ, Marcin Pilarski powitał zebranych słuchaczy i skierował do nich słowa: Sukces odnoszą ci, którzy biorą na siebie odpowiedzialność za własne kształcenie i potrafią się uczyć. Życzę Wam, aby szkoła spełniła Wasze oczekiwania, a zdobyta wiedza umożliwiała osiąganie kolejnych życiowych sukcesów.
Obecnie w Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych działa trzy klasy na podbudowie gimnazjum i zasadniczej szkoły zawodowej.

IMG_0851.jpg
IMG_0852.jpg
IMG_0853.jpg
IMG_0855.jpg


Salon Maturzystów 2014

W dniu 11 września 2014 r uczniowie klas: 4A, 4 B i 4 F uczestniczyli w Salonie Maturzystów, którego organizatorem w województwie podkarpackim była Politechnika Rzeszowska. Na stoiskach informacyjnych uczelni wyższych z całego kraju i zagranicy uczniowie RCEZ mogli zaopatrzyć się w niezbędne poradniki, informatory i repetytoria. Bezpośrednie rozmowy ze studentami, wysłuchanie podstawowych informacji o egzaminie maturalnym w czasie wykładów z pewnością pomogą im dokonać trafnych wyborów.

IMG_0834.jpg
IMG_0841.jpg
IMG_0842.jpg


Rekrutacja do projektu "Mobilny uczeń - dobry pracownik"


W związku z realizacją projektu "Mobilny uczeń-dobry pracownik" przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu Leonardo da Vinci "Uczenie się przez całe życie", w dniu 4 września 2014 r odbyło się spotkanie informacyjne kandydatów na uczestników projektu " Mobilny uczeń - dobry pracownik" z klas 3 A technik mechatronik i 3 B technik elektryk. Uczestnicy spotkania zostali zapoznani z założeniami projektu, zasadami i terminami rekrutacji oraz obejrzeli film z pobytu pierwszej grupy w Schkeuditz. Obecni byli również uczestnicy wyjazdu na praktyki zagraniczne z klasy 4 A i 4 B oraz opiekunowie, wychowawcy i dyrekcja szkoły.
Dokumenty rekrutacyjne można składać w sekretariacie szkoły lub u koordynatora projektu w terminie od 8 do 30 września 2014 r.
Druki rekrutacyjne LdV

Formularz zgloszeniowy LdV

Regulamin rekrutacji do projektu


My z niego wszyscy...

75 rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego

Niezwykła wystawa " Polska Walcząca" zagościła w auli Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku. Społeczność szkoły włączyła się w organizację lokalnych obchodów 75 rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego odpowiadając na apel Instytutu Pamięci Narodowej i Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.
Zaproszonych gości, nauczycieli i młodzież powitała Beata Józefczyk, wicedyrektor RCEZ i nauczycielka historii. W krótkim wystąpieniu przypomniała najważniejsze fakty historyczne podkreślając jednocześnie : Polskie Państwo Podziemne to nie tylko struktury i władza. To przede wszystkim wspólnota narodowych celów, porozumienie wszystkich obywateli Rzeczypospolitej, którzy identyfikowali się z losem swojego państwa i podejmowali wspólne działania.
Polskie Państwo Podziemne stworzyła wola walki o wolność tkwiąca w Polakach niezmiennie od pokoleń.
Następnie wykład pt. "Polskie Państwo Podziemne na Rzeszowszczyźnie" wygłosił Mirosław Surdej, pracownik Instytutu Pamięci Narodowej oddział w Rzeszowie, współautor wystawy.
Ogólnopolski projekt wystawienniczy "Polska Walcząca" obejmuje 23 tablice prezentujące różne płaszczyzny funkcjonowania Polskiego Państwa Podziemnego - m.in. akcję "Burza", Powstanie Warszawskie, walki partyzanckie, działalność konspiracyjną, tajne nauczanie.
Wystawa będzie dostępna do 10 września 2014 r. Serdecznie zapraszamy!

IMG_0816.jpg
IMG_0818.jpg
IMG_0821.jpg
IMG_0830.jpg
IMG_0831.jpg
miroslaw_surdej.jpg


Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku

W poniedziałek 1 września 2014 uczniowie, nauczyciele i pracownicy RCEZ rozpoczęli kolejny rok szkolny 2014/2015.
Szkolna część uroczystego otwarcia roku szkolnego 2014/2015 odbyła się w hali sportowej RCEZ, w której uczestniczyli Starosta Powiatu Niżańskiego Gabriel Waliłko, dyrektor RCEZ Marcin Pilarski, przewodnicząca Rady Rodziców Lucyna Bajek oraz nauczyciele, wychowawcy i młodzież RCEZ. Poprzedziła ją uroczysta Msza Św. w Sanktuarium Św. Józefa w Nisku.
Na początku uroczystości odśpiewano hymn państwowy, po którym głos zabrał Marcin Pilarski dyrektor RCEZ w Nisku powiedział między innymi: Wszystkich uczniów zachęcam do wytężonej pracy, wytyczania nowych, ambitnych celów, realizacji ambitnych projektów. Jestem pewien, że taka postawa zaowocuje w dorosłym życiu. Dyrektor Marcin Pilarski przypomniał wszystkim o 75 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Podkreślił, że - Świadomość historyczna kształtuje naszą wrażliwość i ma wpływ na ogląd świata. Pamiętajmy o bohaterach, którzy walczyli osamotnieni przeciwko dwóm agresorom - III Rzeszy i Związkowi Radzieckiemu.
Starosta Powiatu Niżańskiego Gabriel Waliłko zwrócił się do młodzieży klas pierwszych z gratulacjami i życzeniami z okazji dobrego wyboru właśnie tej szkoły prowadzonej przez Powiat Niżański.
Po części oficjalnej wszyscy uczniowie udali się do sal lekcyjnych na spotkania ze swoimi wychowawcami.

IMG_0795.jpg
IMG_0799.jpg
IMG_0801.jpg
IMG_0803.jpg
IMG_0810.jpg


chcesz nas o czymś powiadomić | skomentować artykuł | napisz |
Portale
Współpraca
Zegar
Statystyki

RCEZ © 2014 SS. Wszelkie prawa zastrzeżone. | powered by jPORTAL 2 | XP Theme