Uroczyste obchody 235. Rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbyły się w niedzielę 3 maja.
Wydarzenie zgromadziło mieszkańców, przedstawicieli władz lokalnych, podkreślając znaczenie tego historycznego aktu dla polskiej państwowości. Z tej okazji w Sanktuarium pw. Świętego Józefa Opiekuna Rodzin w Nisku odprawiona została Msza Św. w intencji Ojczyzny.
Po Mszy Świętej delegacje złożyły kwiaty przed figurą Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski, po czym przemaszerowano na Plac Wolności, gdzie podniesieniem flagi Rzeczpospolitej Polskiej na maszt, rozpoczęła się część oficjalna.
W dalszej części uroczystości nastąpił Apel Pamięci zakończony salwą honorową. Następnie, zgodnie z tradycją, złożono biało-czerwone wieńce i wiązanki kwiatów pod Pomnikiem Wdzięczności oraz Pomnikiem Orląt Lwowskich. W imieniu społeczności szkolnej Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku kwiaty złożyli: dyrektor Wacław Piędel, wicedyrektor Aleksandra Oleksy, pan Andrzej Habigier oraz uczniowie: Krzysztof Luty 1D, Ofelia Maciejak 3F, Paulina Maziarz 1A. Sztandar Szkoły nieśli: Fabian Borek, Dawid Radomski i Danuta Siembida z klasy 4A.












