Mechatronik z RCEZ Jakub Pelc laureatem VI edycji konkursu SUPER TECHNIK REGIONU
- Kategoria: Aktualności
W Zespole Szkół imienia porucznika Józefa Sarny w Gorzycach rozstrzygnięto 6 edycję Międzywojewódzkiego konkursu o tytuł „Supertechnika Regionu". Oprócz gorzyckiej szkoły jego organizatorami byli Filia w Sandomierzu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz Studenckie Koło Naukowe „Level_UP.
Do rywalizacji przystąpiło 16 uczniów szkół średnich – technicznych z województw podkarpackiego, świętokrzyskiego i lubelskiego. To zwycięzcy eliminacji szkolnych. W Gorzycach czekał na nich najpierw pisemny test a później zadanie praktyczne. Naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów z klasy 4A technikum mechatronicznego: Karol Kapusta, Bartłomiej Łepko i Jakub Pelc. Jakub Pelc zakwalifikował się do finałowej ósemki i przystąpili do części praktycznej konkursu. W tej części rozgrywki Jakub i trzej inni finaliści zdobyli taką samą, maksymalną liczbę punktów. Ostatecznie uczeń RCEZ w Nisku Jakub Pelc został laureatem w konkursie o „Super Technika Regionu", zdobywając tym samym bardzo wiele nagród rzeczowych ufundowanych przez partnerów konkursu.
Wydarzeniem towarzyszącym była: III Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Techniczna Mechatronika w Przemyśle i Edukacji pt.: "Robotyzacja i Automatyzacja Produkcji".
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.












